VARASEMAD KAMPAANIAD:


TAUST: 15. märts on Rahvusvaheline Kõnekunsti päev (World Speech Day) ning aastaks 2022 oli selleks päevaks maailmas umbes 7,9 miljardit erinevat arvajat. Inimkond paisub, tehnoloogia areneb, infovoog- ja kiirus kasvab ning järjest rohkem on vaja pingutada, et selles virr-varris ära tunda tõepõhine info ja faktid ning enda sõnum selgelt ning veenvalt edastada.

Aastast 2017 oleme seda päeva ka Eestis tähistanud. Alustajaks sellel traditsioonil on sotsiaalse koolitusettevõtte SpeakSmart arendusjuht ja Eesti kõige kogenum mõtlemis-, kõne- ja väitlusoskuste koolitaja Margo Loor, kes ühtlasi on ka Eesti saadik rahvusvahelise World Speech Day organisatsiooni juures. Aastast 2020 liitus kampaaniaga SpeakSmart omanik MTÜ Eesti Väitlusselts ning alates sellest oleme üritanud koos oma sõnumit kõvemini ja kaugemale hüüda - Märka Argumenti! 


Noppeid varasematest aastatest:

#märkaargumenti 2021 :


  • Ideega lõuna, kus kriitilisest mõtlemisest räägivad Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora ja SpeakSmart arendusjuht Margo Loor. 


  • Demagoogiavõtetet rääkiv videosari, kus Eesti Väitlusseltsi vilistased seletavad lahti 10 levinud demagoogiavõtet. Videoampse saad vaadata siit.  #märkaargumenti 2020:


Tulenevalt asjaoludest toimus kampaania digikampaaniana koostöös erinevate ettevõtete ja koolidega, kes etteantud valikust ise oma organisatsioonis mõnd argumendi märkamise üritust või töötuba läbi viisid.


Koostööpartnerid:
 
 
 
 
 
 #märkaargumenti 2019:

Digikampaania argumendimärkamise üleskutsega, kus osalejad said ise enda ümber märgatud argumente postitada ja teiste märkamisi lugeda kampaania Facebooki ürituselt.


Digiüleskutsest käisid Terevisioonis rääkimas ( ja ajalehti lugemas) Margo Loor ja Arvamusfestivali eestvedaja Maiu Lauring.
Vaata siit.
#märkaargumenti 2018:Ideega lõuna, kus teemaks juhi (argumenteeritud) kõne oma meeskonnale. SpeakSmart arendusjuht Margo Looriga vestleb Fontese juhtivpartner Külli Lilleorg.


 


#märkaargumenti 2017

Ideega lõuna, kus vestlusteemaks lõunasöögi juurde oli argumendioskuste õpetamine oma töötajale ning SpeakSmart arendusjuhi Margo Loori vestluspartneriks oli personalijuht Katrin Noormägi.